Chlupy jako pes

Jen tomu neříkejte „studená válka“! Vždyť situace je úplně, ale úplně jiná – hlavně dnešní Rusko není Sovětský svaz a pan Putin není ani Lenin, ani Stalin. Říkají to i američtí komunisté, tak to přece musí být pravda.

Číst dál...

Facebook poskytl Obamovi údaje pro kampaň, protože „byli na naší straně“ – říká bývalá členka Obamova štábu

V pondělí (18.3.2018, pozn. red.) klesly akcie Facebooku kvůli zprávám, jak bylo pro Trumpovu kampaň využito osobních údajů, které mezi sebou jeho uživatelé volně sdílejí. Avšak Carol Davidsenová, bývalá ředitelka analýz médií a integrace Obamovy presidentské kampaně (Obama for America), v neděli na Twitteru odhalila, že Facebook povolil Obamově kampani volný přístup – tím, že to jakoby náhodou přehlédl. Podle všeho však Davidsenová naznačovala, že doslova vysypání údajů z Facebooku pro Obamovu kampaň bylo záměrné.

Číst dál...

Strategické testování: Filipíny

Může Rusko a Čína zvítězit nad tradičními západními spojenci? Proč ne?! Jako ukázku, jak ta hra probíhá, si vyzkoušejme případ Filipín. Určitě si, milí čtenáři, poslechněte rozhovor s filipínským prezidentem Dutertem.

Číst dál...

Obrátilo se Rusko? Oddaluje Putin příchod Antikrista?

V nedávném čísle časopisu Sieci vyšla recenze Lukasze Adamského na španělský film Fatima. Poslední tajemství, který právě přichází na plátna polských kin a jehož scénář vychází z mé knihy Tajemství Fatimy. Největší tajemství 20. století. V úvodu filmu vidíme dokonce scénu, kdy jeden z hrdinů, televizní producent Viktor, přichází za střihačkou Monikou, podává jí moji knihu (španělské vydání: Secretos de Fatima) a říká, že jí toto dílo pomůže lépe pochopit téma a sestříhat obraz.

Číst dál...

Čemu elity u Trumpa nerozumí

Je to už téměř 14 měsíců, co se prezident Trump ujal funkce, ale média ani washingtonský establishment pětačtyřicátého prezidenta našeho národa stále ještě nechápou. Dál kritizují, překrucují, zpochybňují a ignorují jeho akce a skutky, ale neprojevují téměř žádnou snahu porozumět, co a jakým způsobem vlastně dělá.

Číst dál...

Nová studie odhaluje, že žádná „epidemie" střelby ve školách neexistuje

Zatímco Kongres a Bílý dům vedou diskuse o legislativní reakci na nedávnou hromadnou střelbu na Floridě, kde nevyrovnaný devatenáctiletý mladík zastřelil 17 osob a způsobil zranění tuctu dalších, největší část této diskuse se týká kontroly vlastnictví zbraní. Mezi návrhy je zvýšení věku pro dostupnost prodeje některých střelných zbraní z 18 na 21 let, vyzbrojení pedagogů, posílení škol větším počtem policistů a strážníků a zákaz držení střelných zbraní osobami, které se léčí s duševní poruchou. Účelnost některých z těchto návrhů na posílení bezpečnosti ve školách je zpochybňována novými studiemi.

Číst dál...

Skutečný protectionismus: Hájení smyšleného „volného obchodu" bratrstvem washingtonských globalistů

Prezident Trump zamýšlí vypořádat se s děsivým chaosem, který bratrstvo washigntonských globalistů podvodně nazývá „volný obchod" – a konzervativci po celé zemi volají do zbraně. Spousta vskutku významných konzervativních myslitelů je velmi, velmi rozčilena kvůli Trumpovým výhružkám tarify. (Prosím nepřehlédněte: v tuto chvíli jsou to jen výhružky – nikoli tarify jako takové. Viz Trumpovu knihu „The Art of the Deal“. Člověk často hrozí, ale nikdy hrozbu nenaplní – aby byl uzavřen výhodnější obchod, je hrozba sama o sobě dostatečná.)

Číst dál...

Trumpův superjestřáb

Novým poradcem amerického prezidenta pro národní bezpečnost se stane John Bolton, jestřáb mezi jestřáby. Obhajoval preventivní údery proti Severní Koreji a Íránu, zničení jejich jaderných zařízení; je stoupencem tvrdé linie vůči Rusku i Číně.

Číst dál...

PodporujemePartneřiCopyright © 2014. All Rights Reserved.